» Serwisy internetowe

System zarządzania treścią - CMS

System zarządzania treścią (CMS) jest aplikacją internetową umożliwiającą łatwe, szybkie i wydajne tworzenie stron internetowych oraz ich późniejsze administrowanie. Dzięki niemu możesz sam rozbudowywać swoją witrynę, zmieniać jej układ, wygląd i treści.

Aplikacja w znaczny sposób ułatwia pracę i sprawia, że staje się ona przyjemna i efektywna. Daje możliwość zarządzania treścią, grafiką i układem strony, ułatwia kontakt z Klientami i odbiorcami a, co najważniejsze, w każdej chwili umożliwia aktualizację i rozbudowę.

Zalety i funkcje systemu Mariko CMS

Bezpieczeństwo

Zaawansowany system nadawania uprawnień dla poszczególnych użytkowników pozwala określić, którzy z nich mają dostęp do wybranych zasobów czy też funkcji systemu. System dysponuje także mechanizmami ręcznego i automatycznego tworzenia kopii bezpieczeństwa, kopii zasobów systemowych, dziennika logów do systemu oraz dziennika błędów i ostrzeżeń.

Wszystkie te elementy gwarantują szybką reakcję na ewentualne ataki i błedy oraz zapewniają bezpieczeństwo Twojej pracy.

Wydajność

Wszystkie elementy systemu zostay zoptymalizowane, aby mogły działać tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Liczne testy, jak również realne obciążenie dowodzą, iż są one świetnie przygotowane pod względem wydajności.

System oparty jest o technologię i metodologię tworzenia aplikacji WWW sprawdzoną w warunkach, w których istotna jest ciągłość i niezawodność działania oraz odporność na duże obciążenie. Zbudowany przy użyciu zaawansowanego i wydajnego API oraz architekturze MVC.

Funkcjonalność

Dzięki zastosowaniu bloków i szablonów jak również specjalnych mechanizmów prezentacji na poszczególnych stronach, praktycznie nie istnieją żadne ograniczenia co do wyglądu i romieszczenia poszczególnych elementów na pojedynczej stronie lub grupie stron. Dodatkowe mechanizmy wstawiania skryptów (JS, CSS) czy dodatkowych bloków kodu do szablonów z poziomu strony zwiększają elastyczność i możliwości w kreowaniu unikalnych rozwiązań, tworzenia strony o dowolnym wyglądzie, bez ograniczeń co do układu czy projektu z zastosowaniem nowoczesnych technik programistycznych.

Intuicyjność i wygoda

Panel administracyjny został stworzyć jako przyjazne, intuicyjne i wydajne środowisko pracy dla użytkownika. Wszystkie elementy systemu zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik otrzymał łatwy, ergonomicznie i intuicyjny w obsłudze system do zarządzania witryną internetową. Również nauka obsługi aplikacji jest dzięki temu bardzo szybka i wymaga jedynie poznania podstawowych zasad funkcjonowania systemu CMS.

Wszystkie moduły oraz aplikacje w ramach systemu CMS posiadają ten sam wygląd i funkcjonalność panelu administracyjnego.

Nieograniczona rozbudowa

Dzięki modułowej budowie każda realizacja jest dopasowywana do konkretnych potrzeb i wymagań Klienta. Każdy moduł może zostać dostosowany do określonych wymogów lub stworzony od nowy, na konkretne zamówienie. Oznacza to również możliwość rozbudowy o kolejne funkcjonalności w późniejszych etapach (np. wraz ze wzrostem wymagań użytkowników serwisu) bez niebezpieczeństwa naruszenia stabilności systemu czy znacznego wzrostu kosztów.

Uprawnienia dostępu

Kompleksowy system praw dostępu umożliwia określenie dla wybranych grup Klientów wgląd do wybranych stron, sekcji, a także do konkretnych elementów treści, tak więc możliwa jest sytuacja, że konkretne strony czy elementy będą widoczne tylko dla zdefiniowanych grup użytkowników.

Statystyki oraz wsparcie dla pozycjonowania

Mariko CMS posiada wiele funkcjonalności, które ułatwiają pozycjonowanie serwisu internetowego. System zapewnia m.in. przyjazne adresy URL, zarządzanie tytułami stron, opisami i słowami kluczowymi. Automatycznie generowane adresy URL posiadają przejrzystą zarówno dla użytkownika jak i wyszukiwarki postać, nie zawierają zmiennych czy parametrów, które występują w wielu innych systemach CMS. Adresy te tworzone są automatycznie, ale mogą być również edytowane przez administratora.

System statystyk (wbudowanych i zintegrowanych z Google Analytics) pozwala na śledzenie popularności serwisu czy też jego pojedyńczych stron. Wbudowane techniki SEO, przyjazne adresy URL, możliwość edycji znaczników META dla każdej strony zapewnią osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie popularność i możliwość pozyskania nowych Klientów.

Wymagania systemowe:

  • Serwer Apache 2.0 lub wyższy z włączonym modułem mod_rewrite.
  • PHP 5.2.5 lub wyższe. Opcje safe_mode i open_basedir - wyłączone, short_open_tag - włączona.
  • MySQL 4.1 lub wyżej. Zalecana wersja: 5.x.
  • Moduł - Multibyte String PHP (mb_strings).
  • Biblioteka - cURL PHP.
  • Biblioteka - OpenSSL.
  • Biblioteka - Mcrypt PHP.
  • Rekomendowana minimalna pamięć: 128Mb. Zalecana: 256Mb.

Wizytówki internetowe

Wizytówki internetowe to strony prezentujące podstawowe informacje dotyczące osoby, firmy czy instytucji, zawierają zazwyczaj nazwę, informacje teleadresowe oraz rodzaj prowadzonej działalności. Całość wzbogacona jest o ciekawą i nowoczesną szatę graficzną.

Największym atutem posiadania wizytówki jest fakt, ze można zaistnieć w sieci Internet i w ten sposób dotrzeć ze swoją ofertą do ogromnej ilości odbiorców, a przy tym koszt jej wykonania jest bardzo niski.

Wizytówka internetowa może także stanowić doskonałe uzupełnienie dużej strony firmowej, prezentującej szczegółową, rozbudowaną ofertę, informacje o firmie czy sklepie internetowym.

Na życzenie Klienta istnieje możliwość wykonana wizytówki składającej się z kilku podstron np. 'O nas', 'Kontakt', 'Oferta', itp.